Wallis  » Hlavní » Autor

Moje fotka (klikněte ;-) Jmenuji se Tomáš Vala a 5 let jsem byl studentem Univerzity Karlovy v Praze na matematicko-fyzikální fakultě. S fyzikou nemám nic společného, ale matematice se přecejen nevyhnu - jsem informatik. Oborem, kterému se věnuji, je počítačová grafika. Konkrétně mě zajímá počítačové vidění a inteligentní robotika, digitální zpracování obrazu, neuronové sítě a další techniky rozpoznávání.

Na toto téma jsme zpracoval i svou diplomovou práci pod názvem Rozpoznávání SPZ z jednoho snímku. Jak již sám název napovídá, jedná se o automatické čtení SPZ z fotografií pořízených radarovým systémem pro kontrolu rychlosti na dálnících v emirátu Abu Dhabi (Spojené Arabské Emiráty).

Po usilovné práci jsme s kamarády obhájili náš společný softwarový projekt (který s mým oborem téměř nesouvisí) pro naše bývalé mateřské gymnázium. Název Systém Správy Digitálních Fotografií v sobě skrývá Java aplikaci typu klient-server pro vytváření a správu alb tvořených nejen digitálními fotografiemi.

Vytvořil jsem nový kabát webových stránek mé bývalé farnosti Staré Město. Konečně bude jednodušší je spravovat pomocí redakčního systému.

Jsem katolík a s manželkou Lenkou máme 3 krásné děti - Alžbětu, Tobiáše a Samuela. Ze stránek je také jasně patrná má záliba v logických hádankách. Mám také velmi rád anglický jazyk a tudíž uvítám každou dobrou anglickou knížku. Ve volném čase se zabývám studiem hebrejštiny, abych dokázal lépe porozumět Starému Zákonu v originále. Takto by moje jméno vypadalo v biblické hebrejštině: תומאש ואלה

Řadu let jsme s manželkou jezdili jako instruktoři na dětský tábor pro mladší děti (v galerii můžete vidět fotky). Z každého takového tábora jsme přijeli řádně unaveni, ale ješte více obohaceni. Malé děti Vás totiž vždy dokáží překvapit svou upřímností a bezprostředností. Je radost pro ně vymýšlet hry, když vidíte, že se jim na táboře opravdu líbí.

Můžete si také přečíst můj strukturovaný životopis