Wallis  » Main » Messages

Add message to thread | Back to puzzle
Total: 19
HINT: If a message belongs to a puzzle you can click to its title to display the puzzle. If you want to add new message to a discussion to the puzzle, please, display its discussion (see a link below the puzzle) and choose Reply to any of messages or choose Add message to thread. If you leave message via Add message (in left Contact menu) message will not belong to any puzzle.
1..10 | 11..19

Mistři logiky III, Honza, 2011-09-01 12:03:58 Reply
No, ale cely priklad predpoklada, ze je A (a vlastne vsichni, protoze nepracuji s pravdepodobnosti)trochu hloupy, protoze jinak by to musel ve druhem kole (pri spravne taktice) uhadnout. Kdyz zacne typem CZ (pokud nejde o jednoznacny pripad, kdy vidi CCCC resp.ZZZZ) ma nejvetsi pravdepodobnost to uhodnout hned a jistotu uhodnout to ve 2. kole.
Ostatni by vsak take meli z hlediska pravdepodobnosti zacit typem CZ ( mimo pripad CCCC/ZZZZ) a uhodnuto by to bylo jiz v prvnim kole.
RE: SOL: Mistři logiky III, Jakub, 2011-04-05 16:27:54 Reply
Pardon, ne modrou a červenou, ale zelenou a červenou - staré zvyk s modou a červenou
SOL: Mistři logiky III, Jakub, 2011-04-05 16:24:37 Reply
B musí mít červenou a modrou. Nemůžou být dva, kteří by měli 2 stejné barvy, třetí by hned věděl. Ale ani dva se 2 stejnými navzájem však různými. Kyby měl A např MM, B by měl ČČ, pak C věděl, že nemůže mít dvě stejné. Pokud B má 2 stejné (např MM) a C ČČ, pak A ví hned že má různé. Pokud by mě 2 stejné jen B, pak A má jen 2 možnosti tudíž by podruhé věděl. Tedy B musí mít ČM.
SOL: Mistři logiky III, kali, 2011-03-31 09:40:59 Reply
nejprve se každý znich zeptal zda má na hlavě 2 červené. tím zjistili že každý má na hlavě alespoň jednu zelenou. Poté se A zeptal zda má na hlavě jednu zelenou a jednu červenou čímž zjistil že má na hlavě dve zelené. a tím pádem měli B a C na hlave 1červenou a 1 zelenou
ŘH: Mistři logiky III, Cara, 2006-08-30 16:36:51 Reply
A musi pred sebou vidiet v sucte rovnaky pocet cervenych znamok ako zelenych, pretoze inak by mal na vyber len z dvoch moznosti, bud jeho znamky su jednofarebne s tou farbou, ktoru vidi menej alebo dvojfarebne, co znamena, ze A by v druhom kole uz vedel odpoved.V to pripade zvysny dvaja mozu may obaja jednofarebne znamky - v tom pripade by C okamzite vedel, ze jeho znamky su obe farby,ktoru nevidi,teda B musi mat znamky roznych farieb,teda cervenozelene.
ŘH: Mistři logiky III, hermiona123, 2005-12-25 22:08:35 Reply
zelenou
ŘH: Mistři logiky III, ps, 2005-07-24 20:15:59 Reply
Riesenie: B ma cz
Postup: Potom, ako postupne jeden po druhom stale nevedia, sa odkryva stale viac informacii, takze budem postupne tieto informacie cislovat, lebo inak by to asi neboo zrozumitelne:

A nevie to znamena ze
1.) B,C nemaju vsetky znamky rovnake (keby mali, tak A vie, ze ma obidve znamky opacnej farby ako oni)

B nevie to znamena ze
2.) A,C nemaju vsetky znamky rovnake

C nevie, to znamena ze
3.) A,B nemaju vsetky znamky rovnake
4.) Aspon jeden z A,B ma na hlave cz.
Prcina: keby to neplatilo, tak by jeden z A,B musel mat cc a druhy zz (podla 3 mat totiz vsetky rovnake nemozu, teda moznosti cc cc a zz zz mozme zamietnut). No ale potom by C vedel, ze ma cz, pretoze cc ani zz by mat nemohol kvoli 1,2. Preto aspon jeden z A,B musi mat cz.

A stale nevie teda
5.) B ma cz.
Pricina: Keby B nemal cz, musi mat zz alebo cc, ale to by potom A vedel, ze on ma cz, pretoze podla 4 aspon jeden z A,B musi mat cz.

B potom vie, ze ma cz podla 5. B dokonca vie aj farby ostatnych, co my urcit jednoznacne nedokazeme :)
ŘH: Mistři logiky III, figi, 2005-02-21 21:41:50 Reply
muze mit na sobe jakou kolv barvu protoze jim dal na hlavy ctyri znamky a dve znamky si dal do kapsi. ctyry byrvi neudodly a patou udold a tim padem 4+1+2=7 a ta jedna muze byt jaka koliv
ŘH: Mistři logiky III, Vašek Štencel, 2005-01-27 14:26:39 Reply
No pokud správně předpokládám, že mistři vidí známky na čelech ostatních a nevidí svoje, tak druhý má jednu červenou a druhou zelenou.
1. nesmí mít dva stejnou dvojici barev - např. čč a čč, protože ten 3. by hned uhodl svoje barvy.
2. druhý a třetí musí mít dohromady méně než 3 barvy stejného druhu - takže buď čz a čz nebo čč a zz, protože jinak by první uhodnul svoje barvy v druhém kole (př. kdyby druhý měl čč a třetí čz, tak první v prvém kole mohl tipnout zz, neuhodl, ale v druhém už by mu nezbývala jiná možnost než čz)
3. No a druhý už teda ví, že musí mít čz, čč, nebo zz, protože první v druhém kole neuhodl.
4. no a nakonec druhý nemůže mít ani čč ani zz, protože jinak by první v druhém kole uhodl, že má čz (protože čč ani zz by nemohl mít, protože v tom případě by s druhým nebo třetím musel mít dohromady 4 stejné a ten zbývající by pak už v prvním kole musel uhodnout svou barvu)
5. takže druhý má čz

No to vysvětlování je takové všelijaké, doufám, že to lze pochopit.
1..10 | 11..19
Add message to thread
Total: 19
Messages per page: