Tyto stránky používají soubory cookie k uchování uživatelského nastavení, personalizaci reklam (hostitelský server webzdarma.cz) a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
010111000001101101
011110110101
110101

» Stahování » Programy

AsciiArt spořič obrazovky

Spořič obrazovky založený na technice AsciiArt (= kreslení pomocí písmen). Nejprve sejme aktuální vzhled Vaší obrazovky a potom ji postupně vyplňuje písmeny různých velikostí a fontů až vytvoří napodobeninu původního vzhledu. Tento postup opakuje pro jinou velikost písma. Nastavení spořiče poskytuje spoustu modifikací. Aplikace je velmi malá, protože byla celá napsána ve Win32 API. Podporuje i pracovní plochu přes více monitorů.

Ukázkový obrázek má něco přes 200kB díky velkému podílu šumu (zrnitosti) získaného vykreslováním pomocí písmenek.

Stáhnout: AsciiArt (20kB - Česky)
Stáhnout: AsciiArt (20kB - English)
Poslední změna: 1. září 2008
Požadavky: Windows 9x/2000/XP/Vista/7/8/10

Jedná se o modifikaci předchozího spořiče obrazovky za použití jiného efektu. Díky rychlejšímu vykreslování je celá obrazovka naráz zaplněna písmeny dané velikosti namísto postupného vyplňování. Výsledkem pak je pulzující text měnící se velikosti, který se snaží přizpůsobit barevnosti původní obrazovky.

Pokud Váš prohlížeč podporuje Javu, můžete si přímo prohlédnout tuto techniku jako Java applet.

Stáhnout: AsciiArt (27kB)
Poslední změna: 5. dubna 2004
Požadavky: Windows 9x/2000/XP/Vista/7/8/10

Sám jsem si tento spořič velmi oblíbil a protože mi vadilo, jak zatěžuje procesor (a tím roztáčí větráček mého notebooku), rozhodl jsem se ho implementovat v OpenGL. Veškerou zátež jsem tak přenesl na grafickou kartu, která si s tím hravě poradí. Můžete znaky vykreslovat postupně nebo všechny naráz a váš procesor to ani nepozná. Přidal jsem i nové efekty vykreslování (klasické, invertované, klasické s mazáním, pouze pozadí znaků a náhodné) a nové režimy změny velikosti znaků (přičítání, násobení a exponent).

Spořič nainstalujete velmi jednoduše tím, že stažený ZIP rozbalíte do adresáře C:\Windows. To zajistí, že se zobrazí v seznamu spořičů a odtud ho můžete i konfigurovat. Prodlevu mezi skupinami znaků doporučuji 40ms (25fps). Zajímavého efektu dosáhnete vykreslováním 100% znaků zaráz v režimu Prázdný, ale starší HW to nemusí stíhat. Také režim Inverzní nemusí být na starším HW dostupný. Osobně doporučuji 1% v režimu Normální 2 pro postupné vyplňování obrazovky. Volba 1000 v počtu znaků způsobí pulzující efekt ve větších velikostech písma a postupné vyplňuvání v menších.

Stáhnout: AsciiArt OpenGL (48kB - Česky)
Stáhnout: AsciiArt OpenGL (48kB - English)
Poslední změna: 20. května 2016
Požadavky: Windows 9x/2000/XP/Vista/7/8/10

Bible do mobilu (deuterokanonické knihy)

Chcete mít Písmo svaté stále při sobě? Stáhněte si Bibli do svého mobilního telefonu. Jedninou podmínkou je, že musí podporovat Java aplikace. Můžete potom lehce pročítat jednotlivé knihy, tvořit si záložky a vyhledávat podle klíčových slov.

Tento balík obsahuje pouze deuterokanonické knihy, které mi chyběly v projektu Bible do mobilu (ke stažení český ekumenický překlad a Bible 21). Balík byl vytvořen pomocí nástroje GoBibleCreator. Uvedené stránky jsou v angličtině a dá se na nich najít Bible do mobilu i v ostatních jazycích.

Stáhnout: Bible do mobilu (265kB - Česky)
Poslední změna: 31. března 2010
Požadavky: Java 2 Micro Edition

Strongova hebrejská konkordance do mobilu

Rozhodli jste si přečíst Starý zákon v originále (tedy v hebrejštině)? Pak Vám to velmi usnadní Strogova konkordance. Pan James Strong očísloval všechna různá slova v hebrejské Bibli a vytvořil z nich výkladový lexikon. Podařilo se mu tak sjednotit různé překlady tím, že u každého slova uvedl všechny jeho možné významy. Moje mobilní aplikace využívá data z projektu Davar 3 - jedná se o velmi užitečnou aplikaci pro studium Bible i v originálních jazycích, obsahuje knihy v mnoha překladech, slovníky, lexikony, obrázky a audio nahrávky. Můžete si např. stáhnout hebrejskou Bibli včetně strogových odkazů, které vám pomohou s překladem textu.

V mém mobilním Strongově lexikonu můžete vyhledávat podle hebrejských slov nebo podle Strongova číslování. Váš telefon musí podporovat Java aplikace. Jestliže jeho fonty nepodporují hebrejské znaky, je možné v nastavení použít k vykreslování obrázky. Nově lze aplikaci ovládat i pomocí dotykového displeje telefonu.

Stáhnout: Strongův Lexikon (578kB - English)
Poslední změna: 27. prosince 2010
Požadavky: Java 2 Micro Edition

Jestli máte před sebou tištěnou verzi hebrejské bible a nejste si jisti, zda jste správně určili kořen slova, můžete využít rozšířené verze Strongova lexikonu. Zde si zvolíte konkrétní verš a aplikace zobrazí Stronogva čísla k jednotlivých slovům. Můžete také vyhledávat výskyty Strongova čísla v celém Starém Zákoně.

Stáhnout: Strongův Lexikon s Biblí (1021kB - English)
Poslední změna: 1. února 2011
Požadavky: Java 2 Micro Edition

Kalkulátor hloubky ostrosti

Pokud rádi fotografujete a chcete dosáhnout působivých fotografií, potom budete často kreativně pracovat s hloubkou ostrosti. V portrétní fotografii budete chtít dosáhnout rozmazaného pozadí a naopak v krajinářské fotografii dostat co nejvíce rovin do pole ostrosti. Nabízím vám užitečného pomocníka na cesty, který za vás spočítá skutečnou hloubku ostrosti (a hyperfokální vzdálenost) fotografované scény v závislosti na zadaných parametrech (vzdálenosti zaostření, cloně, ohniskové vzdálenosti, kroužku neostrosti). Stačí, aby váš telefon podporoval Java aplikace.

Stáhnout: DOF kalkulátor (22kB)
Poslední změna: 9. září 2009
Požadavky: Java 2 Micro Edition

Maze 3D (3D bludiště) pro DirectX

Prostorové virtuální bludiště napsané pro grafickou knihovnu DirectX 9.0. Ocitnete se v jenom rohu rohu 3D bludiště a vaším úkolem je najít z něj cestu ven v co nejkratším čase. Na popředí si můžete nechat zobrazovat malou mapku aktuálního podlaží a pokud se ztratíte, tak i správnou cestu bludištěm (avšak čas potom běží rychleji). Rozměry bludiště i rozlišení detailů si můžete plynule měnit podle potřeb.

Stáhnout: Maze 3D 2.1 (298kB)
Poslední změna: 29. listopadu 2004
Požadavky: Windows 9x/2000/XP + DirectX 9.0

RayTracer - rekurzivní sledování paprsku

logoJedná se o aplikaci z oblasti počítačové grafiky. Konkrétně jde o zobrazování objemových reprezentací 3D scény metodou rekurzivního sledování paprsku. Je to jedna z mnoha fotorealistických zobrazovacích metod, která slouží ke generování snímků ze skutečného světa kolem nás. Této techniky se využilo například ve filmu Terminátor II, kde byly na výkonných strojích generovány spousty po sobě jdoucích snímků "tekutého" robota a složeny do finálního záběru. Skvělou práci animátorů jsme mohli vidět na plátně. To byl ale jen začátek. V současné době se stále více objevují filmy, které jsou z převážné části (některé zcela) generovány právě na počítačích. Za zmínku stojí rozhodně pohádky od Pixaru a Pán Prstenů.

Nejdříve si stáhněte instalační balík a nainstalujte. Poté stačí vždy stáhnout a rozbalit aktualizaci a přepsat rozbaleným souborem spustitelný soubor v adresáři, kam jste aplikaci nainstalovali. Ukázky vyrenderovaných scén naleznete v galerii.

Instalační balík: RayTracer 3.0 (1MB)
Aktualizace: RayTracer 3.1 (176kB)
Poslední změna: 21. června 2004
Požadavky: Windows 9x/2000/XP

Logická hra Logik

Známá logická hra, kterou jsem kdysi dávno napsal ve Visual Basicu. Vaším úkolem je uhodnout barvy pěti ukrytých kamenů. K dispozici je hodně obtížností a nejlepší výsledky jsou ukládany do síně slávy. Ovládání hry je v angličtině, ale je jednoduché a pomůže Vám česká nápověda.

Stáhnout: Logik (51kB)
Poslední změna: 13. srpna 2000
Požadavky: Windows 9x/2000/XP

Ladička kytary

Aplikace je napsána přímo v Win32 API a je určena jako pomůcka pro naladění jednotlivých strun na Vaší kytaře. Jako vstup se bere zařízení, které je ve Windows nastaveno jako nahrávací. Může to tedy být signál z mikrofonu pro akustickou kytaru nebo z linky pro elektrickou kytaru. Přeji hodně uměleckých úspěchů!

Stáhnout: Tuner (20kB)
Poslední změna: 25. února 2004
Požadavky: Windows 9x/2000/XP

Posunovaní titulků SUB a SRT

Malé prográmky, které Vám umožní posouvat titulky o zvolený časový interval, aby je bylo možno zesynchronizovat s běžícím filmem. Soubor titulky.exe slouží pro editaci souborů typu *.SUB a soubor titulky2.exe slouží pro posouvání titulků ve formátu *.SRT.

Stáhnout: Titulky (32kB)
Poslední změna: 10. března 2005
Požadavky: Windows 9x/2000/XP

Fish Fillets - konverze uložených pozic

Pokud máte hru Fish Fillets rozehranou ve staré windowsí verzi od ALTARu a chtěli byste přejít na novou verzi Fish Fillets - Next Generation, použíjte jednoduchou utilitku fss2lua.exe, která provede převod herních pozic za vás. Dokončené místnosti jsou uloženy v souborech bXX.fss. Převedením do souboru nazev_mistnosti.lua a nakopírováním do adresáře solved přenesete své staré rozehrané pozice do nové verze. Podobně to jde i se soubory sXX.fss (uložená pozice). Z názvu souboru odstraníte _save a překopírujete do adresáře saves.

Stáhnout: Fish Fillets (16kB)
Poslední změna: 10. března 2005
Požadavky: Windows 9x/2000/XP
 ¤ Kontakt ¤ 
 ¤ Aktualizace ¤ 
 ¤ HEX Počítadlo ¤ 
3 2 6 9 9
 ¤ Vyhledávání ¤ 
 ¤ Biblenet ¤ 
Verš:
 ¤ Stop potratům ¤ 
Rychlá řešení dlouho bolí
Čekáte-li nečekané dítě
 ¤ Certifikace ¤ 
Valid HTML 4.01 Valid CSS Valid RSS 2.0
Zpět nahoru
Copyright © 2004-2022 Tomáš Vala
Optimalizováno pro Firefox
Mapa stránek | PC verze | A+ A A-